RESULTS FROM 2016

D.A.N. TOURNAMENT, ARIZONA, JANUARY 09, 2016
ADULT GI, LIGHT, WHITE – OSCAR DE LOS SANTOS (1ST PLACE)
ADULT GI, LIGHT, WHITE – ZACH NICHOLS (2ND PLACE)

NABJJF ALL AMERICAS TOURNAMENT, JANUARY 2016
KIDS TODDLER NOGI, LIGHT, GREY – CASSIUS HAMAMOTO (1ST PLACE)
KIDS TEEN NOGI, FEATHER, GREY – AARALYN HAMAMOTO (2ND PLACE)
KIDS TODDLER GI, LIGHT, GREY – CASSIUS HAMAMOTO (1ST PLACE)

IBJJF SAN JOSE OPEN, JANUARY 20 & 31 2016
MASTERS 2 GI, MEDIUM HEAVY, BLACK – JAY PAGES (3RD PLACE)
MASTERS 2 GI, OPEN, BLACK – JAY PAGES (3RD PLACE)
MASTERS 2 NOGI, MEDIUM HEAVY, BLACK – JAY PAGES (2ND PLACE)
MASTERS 2 GI, OPEN, BLACK – JAY PAGES (3RD PLACE)

IBJJF PAN KIDS, FEBRUARY 14 2016
MIGHTY MITE 2 GI, LIGHT, GREY – CASSIUS HAMAMOTO (1ST PLACE)

AZSBJJF 10TH ARIZONA INTERNATIONAL OPEN, FEBRUARY 20 & 21 2016
ADULT GI, ROOSTER, WHITE – KEANU HARVEY (2ND PLACE)
ADULT GI, LIGHT, WHITE – ZACHARY NICHOLS (1ST PLACE)
MASTERS 1 GI, MIDDLE, WHITE – GEOFF BROOKS (2ND PLACE)
MASTERS 3 GI, SUPER HEAVY, WHITE – AARON BARGO (1ST PLACE)
WOMENS ADULT GI, MIDDLE, WHITE – IRELAND LANTZ (3RD PLACE)
MASTERS 1 GI, LIGHT, WHITE – VALARIE GODNEZ (2ND PLACE)
MASTERS 1 GI, LIGHT, BROWN – NAYIB MARRUFFO (2ND PLACE)
JUVENILE GI, FEATHER, BLUE – BRENDAN ONQUIT (2ND PLACE)
JUVENILE GI, SUPER HEAVY, BLUE – ISIAH JACOBS (2ND PLACE)
JUVENILE GI, OPEN, BLUE – ISIAH JACOBS (1ST PLACE)
JUVENILE GI, LIGHT, BLUE – HANNAH SHEPHERD (1ST PLACE)
JUVENILE GI, OPEN, BLUE – HANNAH SHEPHERD (3RD PLACE)
KIDS GI, LIGHT, WHITE – CALI WINSTEAD (1ST PLACE)
KIDS GI, LIGHT FEATHER, WHITE – REAGAN QUIMPO (3RD PLACE)
KIDS GI, LIGHT FEATHER, WHITE – ANNIKA BROOKS (2ND PLACE)
KIDS GI, MIDDLE, WHITE – ISAYA COLLINS (2ND PLACE)
KIDS GI, MEDIUM HEAVY, WHITE – TALAN RAPER (2ND PLACE)
KIDS GI, ROOSTER, WHITE – ETHAN QUIMPO (2ND PLACE)
KIDS GI, FEATHER, GREY – CASSIUS HAMAMOTO (3RD PLACE)
KIDS GI, LIGHT FEATHER, GREY – CATIA TRUJILLO (3RD PLACE)
KIDS GI, LIGHT FEATHER, GREY – ZARIA RANKIN (1ST PLACE)
KIDS GI, FEATHER, GREY – DUSTIN SHEPHEARD (3RD PLACE)
KIDS GI, FEATHER, GREY – CHELSEY PATTERSON (2ND PLACE)
KIDS GI, LIGHT, GREY – EVEREST LEYDECKER (1ST PLACE)
KIDS GI, MIDDLE, GREY – ETHAN AUSTIN (1ST PLACE)
KIDS GI, ROOSTER, GREY – AARALYNN HAMAMOTO (2ND PLACE)
KIDS GI, LIGHT, GREY – DOMINIC TRUJILLO (3RD PLACE)
KIDS GI, LIGHT, GREY – CRYSTA SHPHEARD (3RD PLACE)
KIDS GI, WHITE – LEXI MOSS (2ND PLACE)
KIDS GI, WHITE – TRINITY LUCAS (2ND PLACE)
KIDS GI, HEAVY, YELLOW – DAVID ONQUIT (1ST PLACE)

NABJJF GRAND CANYON STATE OPEN, APRIL 9 & 10 2016
ADULT NOGI, LIGHT, WHITE – OSCAR DE LOS SANTOS (3RD PLACE)
ADULT GI, LIGHT, WHITE – OSCAR DE LOS SANTOS (1ST PLACE)
SENIOR 3 NOGI, MEDIUM HEAVY, WHITE – RAVI PUROHIT (1ST PLACE)
SENIOR 3 GGI, MEDIUM HEAVY, WHITE – RAVI PUROHIT (2ND PLACE)
ADULT NOGI, FEATHER, BLUE – JAMES JONES (2ND PLACE)
ADULT GI, FEATHER, BLUE – JAMES JONES (3RD PLACE)
ADULT NOGI, LIGHT, BLUE – ZACH NICHOLS (1ST PLACE)
ADULT NOGI, OPEN, BLUE – ZACH NICHOLS (3RD PLACE)
ADULT GI, LIGHT, BLUE – ZACH NICHOLS (1ST PLACE)
ADULT NOGI, MIDDLE, BLUE – ELOY CORTEZ (3RD PLACE)
ADULT NOGI, MEDIUM HEAVY, BLUE – MIGUEL SANTANA (2ND PLACE)
ADULT GI, MEDIUM HEAVY, BLUE – MIGUEL SANTANA (2ND PLACE)
MASTERS NOGI, LIGHT, BLUE – ALLEN SHEERER (3RD PLACE)
MASTERS GI, LIGHT, BLUE – ALLEN SHEERER (3RD PLACE)
SENIOR NOGI, MIDDLE, BLUE – ALLEN PONCE JR. (3RD PLACE)
SENIOR NOGI, MIDDLE, BLUE – IAN MYERS (2ND PLACE)
SENIOR NOGI, OPEN, BLUE – IAN MYERS (1ST PLACE)
SENIOR NOGI, HEAVY, BLUE – DAVID STOUDT (2ND PLACE)
SENIOR NOGI, OPEN, BLUE – DAVID STOUDT (1ST PLACE)
SENIOR GI, HEAVY, BLUE – DAVID STOUDT (3RD PLACE)
MASTER NOGI, FEATHER, PURPLE – JEREMY DOLAN (2ND PLACE)
MASTER GI, FEATHER, PURPLE – JEREMY DOLAN (3RD PLACE)
ADULT NOGI, LIGHT, BROWN – NAYIB MARRUFFO (1ST PLACE)
ADULT NOGI, OPEN, BROWN – NAYIB MARRUFFO (2ND PLACE)
MASTER GI, LIGHT, BROWN – NAYIB MARRUFFO (2ND PLACE)
MASTER GI, OPEN, BROWN – NAYIB MARRUFFO (2ND PLACE)
SENIOR NOGI, MEDIUM HEAVY, BLACK – JAY PAGES (1ST PLACE)
SENIOR GI, MEDIUM HEAVY, BLACK – JAY PAGES (1ST PLACE)
ADULT GI, MIDDLE, WHITE – JONATHON CORONEL (3RD PLACE)
ADULT GI, MIDDLE, WHITE – ANTONIO GALINDO (1ST PLACE)
ADULT GI, SUPER HEAVY, WHITE – BENITO MOLINA (1ST PLACE)
ADULT GI, OPEN, WHITE – BENITO MOLINA (3RD PLACE)
ADULT GI, SUPER HEAVY, WHITE – MARTIN MCMANUS (2ND PLACE)
ADULT GI, OPEN, WHITE – MARTIN MCMANUS (2ND PLACE)
MASTER GI, LIGHT, WHITE – GEOFF BROOKS (2ND PLACE)
SENIOR GI, MEDIUM HEAVY, WHITE – ANDREW SANCHEZ (2ND PLACE)
SENIOR 2 GI, SUPER HEAVY, WHITE – AARON BARGO (3RD PLACE)
ADULT GI, MIDDLE, BLUE – ALFREDO JIMENEZ (2ND PLACE)
WOMENS GI, FEATHER, BLUE – ANGELA SHEPHERD (3RD PLACE)
WOMENS NOGI, FEATHER, BLUE – ANGELA SHEPHERD (2ND PLACE)
WOMENS NOGI, OPEN, BLUE – ANGELA SHEPHERD (2ND PLACE)
WOMENS MASTERS GI, SUPER FEATHER, BROWN – LISA PAGES (1ST PLACE)
WOMENS MASTERS GI, OPEN, BROWN – LISA PAGES (2ND PLACE)
JUVENILE NOGI, LIGHT, WHITE – ANTONIO ESTEBAN (1ST PLACE)
JUVENILE NOGI, OPEN, WHITE – ANTONIO ESTEBAN (2ND PLACE)
JUVENILE GI, LIGHT, WHITE – ANTONIO ESTEBAN (1ST PLACE)
JUVENILE NOGI, MIDDLE, WHITE – HENRY SLISZ (1ST PLACE)
JUVENILE NOGI, OPEN, WHITE – HENRY SLISZ (1ST PLACE)
JUVENILE GI, MIDDLE, WHITE – HENRY SLISZ (1ST PLACE)
JUVENILE NOGI, SUPER HEAVY, BLUE – ISAIAH JACOBS (1ST PLACE)
JUVENILE GI, SUPER HEAVY, BLUE – ISAIAH JACOBS (1ST PLACE)
JUVENILE GI, OPEN, BLUE – ISAIAH JACOBS (1ST PLACE)
JUVENILE NOGI, FEATHER, BLUE – HANNAH SHEPHERD (1ST PLACE)
JUVENILE NOGI, OPEN, BLUE – HANNAH SHEPHERD (2ND PLACE)
JUVENILE GI, FEATHER, BLUE – HANNAH SHEPHERD (1ST PLACE)
JUVENILE GI, OPEN, BLUE – HANNAH SHEPHERD (1ST PLACE)

AZSBJJF KIDS CUP/COPA BELA, APRIL 30 2016
KINDERGARTEN GI, LIGHT FEATHER, WHITE – NOAH HARGIS (3RD PLACE)
PRE-TEEN 1 GI, LIGHT, WHITE – KYLE YEO (3RD PLACE)
PRE-TEEN 2 GI, MEDIUM HEAVY, WHITE – TALAN RAPER (3RD PLACE)
PRE-TEEN 2 GI, MEDIUM HEAVY, WHITE – ISAYA COLLINS (2ND PLACE)
PRE-TEEN 2 GI, MEDIUM HEAVY, WHITE – ETHAN DUPPS (3RD PLACE)
PRE-TEEN 1 GI, LIGHT FEATHER, GREY – KENNY JONES (1ST PLACE)
PRE-TEEN 1 GI, LIGHT FEATHER, GREY – ZARIA RANKIN (2ND PLACE)
PRE-TEEN 1 GI, LIGHT, GREY – EVEREST LEYDECKER (2ND PLACE)
TEEN GI, ROOSTER, GREY – SHAW SORENSON (2ND PLACE)
TEEN GI, MIDDLE, YELLOW – CRYSTA SHEPHERD (3RD PLACE)
MASTERS GI, LIGHT, WHITE – VALARIE GODINEZ (3RD PLACE)
MASTERS GI, MIDDLE, WHITE – VANESSA PALMER (3RD PLACE)
MASTERS GI, LIGHT FEATHER, BROWN – LISA PAGES (1ST PLACE)
MASTERS GI, OPEN, BROWN/BLACK – LISA PAGES (2ND PLACE)
JUVENILE GI, MIDDLE, BLUE – HANNAH SHEPHERD (1ST PLACE)
JUVENILE GI, OPEN, BLUE – HANNAH SHEPHERD (1ST PLACE)

AZSBJJF AZ STATE CHAMPIONSHIPS, JUNE 25 & 26 2016
ADULT GI, LIGHT, WHITE – OSCAR DE LOS SANTOS (3RD PLACE)
ADULT GI, HEAVY, WHITE – ROBERT HALE (1ST PLACE)
MASTER 1 GI, MIDDLE, WHITE – ADRIAN RAMIREZ (2ND PLACE)
MASTER 2 GI, MIDDLE, WHITE – GIANCARLO MATEUS (3RD PLACE)
MASTER 3 GI, SUPER HEAVY, WHITE – GREG GLOVER (2ND PLACE)
WOMENS GI, FEATHER, BLUE – ESTRELLA MORENO (2ND PLACE)
MASTER 1 GI, MIDDLE, PURPLE – ALFRED JIMENEZ (2ND PLACE)
MASTER 1 GI, OPEN, PURPLE – ALFRED JIMENEZ (2ND PLACE)
WOMENS GI, MIDDLE, PURPLE – RUONAN HU (3RD PLACE)
WOMENS GI, OPEN, PURPLE – RUONAN HU (3RD PLACE)
MASTER 1 GI, LIGHT, BROWN – NAYIB MARRUFFO (2ND PLACE)
MASTER 1 GI, OPENT, BROWN – NAYIB MARRUFFO (2ND PLACE)
JUEVNILE MALE GI, MIDDLE, WHITE – HENRY SLISZ (2ND PLACE)
JUEVNILE MALE GI, MIDDLE, WHITE – BRYCE FITZGERALD (3RD PLACE)
JUEVNILE FEMALE GI, HEAVY, WHITE – ALAYNA SHEPHERD (1ST PLACE)
JUEVNILE MALE GI, ULTRA HEAVY, BLUE – ISAIAH JACOBS (2ND PLACE)
JUEVNILE MALE GI, OPEN, BLUE – ISAIAH JACOBS (2ND PLACE)
KINDERGARTEN 2 GI, LIGHT FEATHER, WHITE – BRAYLON WHITLOCK (2ND PLACE)
KINDERGARTEN 2 GI, MIDDLE, WHITE – LUKE RONS (2ND PLACE)
PRE-TEEN 2 GI, MIDDLE, WHITE – TOMA FITZGERALD JR. (2ND PLACE)
PRE-TEEN 2 GI, MEDIUM HEAVY, WHITE – TALAN RAPER (1ST PLACE)
PRE-TEEN 2 GI, MEDIUM HEAVY, WHITE – ETHAN DUPPS (3RD PLACE)
JR-TEEN GI, MEDIUM HEAVY, WHITE – JORGE ISAIAS CESIN (2ND PLACE)
TEEN GI, MEDIUM HEAVY, WHITE – ALEX MCCAIN (1ST PLACE)
PRE-TEEN 1 GI, FEATHER, GREY – DUSTIN SHEPHERD (3RD PLACE)
PRE-TEEN 1 GI, LIGHT, GREY – EVEREST LEYDECKER (1ST PLACE)
PRE-TEEN 2 GI, LIGHT, GREY – WYATT MACKAY (3RD PLACE)
PRE-TEEN 2 GI, ULTRA HEAVY, GREY – ERICH FECKE-STOUDT (3RD PLACE)
TEEN GI, ROOSTER, GREY – SHAW SORENSON (1ST PLACE)

IBJJF AMERICAN NATIONALS, JULY 8 & 9 2016
FEMALE NOGI, LIGHT FEATHER, BROWN – LISA PAGES (1ST PLACE)
MASTERS 1 NOGI, MEDIUM HEAVY, BLACK – JAY PAGES (2ND PLACE)
FEMALE NOGI, MIDDLE, BLUE – IRELAND LANTZ (2ND PLACE)
MASTERS 1 NOGI, HEAVY, BLUE – DEVIN JACKSON (3RD PLACE)
ADULT NOGI, ULTRA HEAVY, BLUE – ALFREDO MONTERO (1ST PLACE)
FEMALE GI, MIDDLE, PURPLE – RUONAN HU (3RD PLACE)
FEMALE GI, OPEN, PURPLE – RUONAN HU (3RD PLACE)
ADULT GI, LIGHT, WHITE – OSCAR DE LOS SANTOS (2ND PLACE)
MASTERS 3 GI, MIDDLE, BLUE – EDGARDO PINEDA (3RD PLACE)
MASTERS 1 GI, MIDDLE, PURPLE – ALFRED JIMENEZ (1ST PLACE)

NAGA, AUGUST 27 2016
GIRLS NOGI, 62 TO 67, INTERMEDIATE – EVEREST LEYDECKER (1ST PLACE)
GIRLS GI, 62 TO 67, INTERMEDIATE – EVEREST LEYDECKER (1ST PLACE)

FIGHT TO WIN PRO 12, SEPTEMBER 16 2016
WYATT SHEPHERD VS ANDRE ALMEIDA – BROWN BELT (LOSS, TOOK FIGHT AT THE LAST MINUTE)
DAVE FARIAS VS ISSA ABLE – BLACK BELT (LOSS, TOOK FIGHT AT THE LAST MINUTE)
JAY PAGES VS BEN HENDERSON –  BLACK BELT (LOSS)

AMERICAN GRAPPLING FEDERATION, SEPTEMBER 17 2016
ADULT GI, LIGHT FEATHER, WHITE – MATT IMMERZEL (1ST PLACE)
MASTER GI, LIGHT, WHITE – GEORGE GANSEL (3RD PLACE)
ADULT GI, LIGHT FEATHER, BLUE – RONEE DIZON (3RD PLACE)
MASTER GI, LIGHT FEATHER, BLUE – ERIC BIAS (2ND PLACE)
ADULT GI, FEATHER, BLUE – OSCAR DE LOS SANTOS (3RD PLACE)
ADULT GI, FEATHER, BLUE – CHRIS ROCK (2ND PLACE)
ADULT GI, LIGHT, BLUE – ZACH NICHOLS (1ST PLACE)
MASTER GI, LIGHT, FEATHER – ALFREDO JIMENEZ (2ND PLACE)
SENIOR FEMALE GI, HEAVY, WHITE – DEANNA HOOPER (2ND PLACE)
KIDS GI, LIGHT FEATHER, WHITE – BRADLEY HOOPER (2ND PLACE)
KIDS GIRLS GI, LIGHT, WHITE – MCKENZIE DAVENPORT (2ND PLACE)
KIDS GI, MIDDLE, WHITE – CALEB DAVENPORT (3RD PLACE)
KIDS GIRLS GI, ROOSTER, GREY – CATIA TRUJILLO (2ND PLACE)
KIDS GI, LIGHT FEATHER, GREY – LIAM MOORE (3RD PLACE)
KIDS GI, LIGHT, GREY – DOMINIC TRUJILLO (1ST PLACE)
KIDS GI, ULTRA HEAVY, GREY – ALEX MCCAIN (1ST PLACE)
ADULT GI, ABSOLUTE, WHITE – CARLOS ALVEREZ (1ST PLACE)
ADULT GI, ABSOLUTE, BLUE – CHRIS ROCK (3RD PLACE)
ADULT GI, ABSOLUTE, BLUE – BRENDAN HOOPER (2ND PLACE)
ADULT NOGI, LIGHT FEATHER, BEG. – MATT IMMERZEL (2ND PLACE)
ADULT NOGI, FEATHER, INT. – CHRIS ROCK (1ST PLACE)
ADULT NOGI, LIGHT, INT. – ZACH NICHOLS (1ST PLACE)
ADULT NOGI, LIGHT FEATHER, ADV. – RONEE DIZON (2ND PLACE)
ADULT NOGI, FEATHER, ADV. – HENRY SLISZ (2ND PLACE)
ADULT FEMALE NOGI, HEAVY, BEG. – DEANA HOOPER (2ND PLACE)
KIDS NOGI, ULTRA HEAVY, NOV. – ALEX MCCAIN (1ST PLACE)
KIDS NOGI, LIGHT FEATHER, BEG. – BRADLEY HOOPER (2ND PLACE)
KIDS NOGI, ROOSTER, INT. – CATIA TRUJILLO (1ST PLACE)
KIDS NOGI, ROOSTER, INT. – REGAN RODGERS (2ND PLACE)
KIDS NOGI, LIGHT FEATHER, INT. – LIAM MOORE (2ND PLACE)
KIDS GI, LIGHT, ADV. – DOMINIC TRUJILLO (3RD PLACE)
AZSBJJF 2016 SOUTHWEST CLASSIC, OCTOBER 1 & 2 2016
TEEN GI, MEDIUM HEAVY, WHITE – ALEX MCCAIN (1ST PLACE)
MASTERS 1 GI, LIGHT, PURPLE – BRANDON HARRIS (3RD PLACE)
MASTERS 1 GI, OPEN, PURPLE – BRANDON HARRIS (2ND PLACE)
ADULT GI, LIGHT FEATHER, BLUE – DAVID BABA (3RD PLACE)
FEMALE GI, SUPER HEAVY, WHITE – DEANNA HOOPER (1ST PLACE)
MASTER 1 GI, FEATHER, BLUE – ERIC BIAS (1ST PLACE)
FEMALE GI, FEATHER, BLUE – ESTRELLA MORENO (3RD PLACE)
JUVENILE FEMALE GI, MIDDLE, BLUE – HANNAH SHEPHERD (3RD PLACE)
JUVENILE GI, MIDDLE, BLUE – HENRY SLISZ (2ND PLACE)
KIDS GI, LIGHT, GREY – LIAM MOORE (2ND PLACE)
ADULT GI, HEAVY, WHITE – ROBERT HALE (1ST PLACE)
FEMALE GI, MIDDLE, PURPLE – RUONAN HU (2ND PLACE)
FEMALE GI, OPEN, PURPLE – RUONAN HU (3RD PLACE)
KIDS GI, MEDIUM HEAVY, WHITE – TALAN RAPER (1ST PLACE)
KIDS GI,HEAVY, GREY – TRINITY LUCAS (1ST PLACE)

NABJJF NATIONALS, OCTOBER 8 2016
ADULT NOGI, HEAVY, WHITE – ALFREDO TRIBOLET (1ST PLACE)
ADULT NOGI, HEAVY, WHITE – EDDIE CUEVAS (2ND PLACE)
ADULT NOGI, MEDIUM HEAVY, WHITE – KENT MOODY (1ST PLACE)
ADULT NOGI, OPEN, WHITE – KENT MOODY (2ND PLACE)
MASTERS NOGI, SUPER HEAVY, WHITE – KEITH HENION (2ND PLACE)
MASTERS NOGI, SUPER HEAVY, WHITE – JOHN VITEZ (3RD PLACE)
MASTERS NOGI, LIGHT, WHITE – JOEY HOREL (1ST PLACE)
ADULT NOGI, LIGHT, BLUE – OSCAR DE LOS SANTOS (2ND PLACE)
ADULT NOGI, MIDDLE, BLUE – ZACH NICHOLS (2ND PLACE)
ADULT NOGI, OPEN, BLUE – ZACH NICHOLS (1ST PLACE)
MASTERS NOGI, LIGHT, BLUE – ALLEN SHERRER (2ND PLACE)
MASTERS NOGI, LIGHT, BLUE – ERIC BIAS (3RD PLACE)
MASTERS NOGI, MEDIUM HEAVY, BLUE – DEVIN JACKSON (2ND PLACE)
MASTERS NOGI, SUPER HEAVY, BLUE – BRIAN GRISWOLD (2ND PLACE)
MASTERS NOGI, HEAVY, BLUE – DAVID STOUDT (1ST PLACE)
MASTERS NOGI, OPEN, BLUE – DAVID STOUDT (1ST PLACE)
MASTERS NOGI, MIDDLE, BLUE – JOSE CARDENAS (2ND PLACE)
MASTERS NOGI, LIGHT FEATHER, BLACK – JONATHAN GODINEZ (3RD PLACE)
ADULT NOGI, SUPER FEATHER, WHITE – JORGE AVILA (1ST PLACE)
ADULT NOGI, LIGHT, WHITE – AUSTIN BARRON (2ND PLACE)
ADULT NOGI, MEDIUM HEAVY, WHITE – MARK PITTMAN (2ND PLACE)
ADULT NOGI, MEDIUM HEAVY, WHITE – CONNER RISHBERGER (3RD PLACE)
ADULT GI, HEAVY, WHITE – ALFREDO TRIBOLET (2ND PLACE)
ADULT GI, OPEN, WHITE – ALFREDO TRIBOLET (3RD PLACE)
ADULT GI, HEAVY, WHITE – ROBERT HALE (1ST PLACE)
ADULT GI, HEAVY, WHITE – EDDIE CUEVAS JR (3RD PLACE)
ADULT GI, MEDIUM HEAVY, WHITE – KENT MOODY (1ST PLACE)
ADULT GI, OPEN, WHITE – KENT MOODY (3RD PLACE)
ADULT GI, SUPER HEAVY, WHITE – JOHN VITEZ (3RD PLACE)
ADULT GI, MIDDLE, WHITE – GEORGE GANSEL (3RD PLACE)
MASTERS GI, SUPER HEAVY, WHITE – AARON BARGO (3RD PLACE)
MASTERS GI, SUPER HEAVY, WHITE – GREG GLOVER (2ND PLACE)
ADULT GI, SUPER FEATHER, BLUE – DAVID BABA (2ND PLACE)
ADULT GI, FEATHER, BLUE – ERIC BIAS (3RD PLACE)
ADULT GI, LIGHT, BLUE – OSCAR DE LOS SANTOS (2ND PLACE)
ADULT GI, MIDDLE, BLUE – ZACH NICHOLS (2ND PLACE)
ADULT GI, HEAVY, BLUE – JOSE SANCHEZ (1ST PLACE)
ADULT GI, ULTRA HEAVY, BLUE – CHRISTIAN SANCHEZ (3RD PLACE)
ADULT GI, LIGHT, BLUE – ALLEN SHERRER (2ND PLACE)
MASTERS GI, HEAVY, BLUE – DREW YEO (1ST PLACE)
MASTERS GI, LIGHT, BLUE – JAVIER PONCE JR (3RD PLACE)
MASTERS GI, HEAVY, BLUE – DAVID STOUDT (2ND PLACE)
MASTERS GI, OPEN, BLUE – DAVID STOUDT (3RD PLACE)
MASTERS GI, SUPER HEAVY, BLUE – BRIAN GRISWOLD (1ST PLACE)
MASTERS GI, ULTRA HEAVY, BLUE – GUADALUPE LUERA (2ND PLACE)
MASTERS GI, SUPER FEATHER, BLACK – JONATHAN GODINEZ (1ST PLACE)
FEMALE NOGI, MEDIUM HEAVY, WHITE – ELIZABETH METCALF (2ND PLACE)
FEMALE NOGI, LIGHT, BLUE – IRELAND LANTZ (2ND PLACE)
FEMALE NOGI, LIGHT, BLUE – ESTRELLA MORENO (3RD PLACE)
FEMALE NOGI, OPEN, BLUE – ESTRELLA MORENO (3RD PLACE)
FEMALE GI, MEDIUM HEAVY, WHITE – ELIZABETH METCALF (2ND PLACE)
FEMALE GI, MEDIUM HEAVY, WHITE – JESSICA SCANLAN (3RD PLACE)
FEMALE GI, MEDIUM HEAVY, WHITE – DEANNA HOOPER (3RD PLACE)
FEMALE GI, LIGHT, BLUE – ESTRELLA MORENO (2ND PLACE)
FEMALE GI, LIGHT, PURPLE – RUONAN HU (2ND PLACE)
JUVENILE NOGI, MIDDLE, BLUE – HENRY SLISZ (2ND PLACE)
JUVENILE NOGI, OPEN, BLUE – HENRY SLISZ (3RD PLACE)
JUVENILE NOGI, LIGHT, BLUE – HANNAH SHEPHERD (2ND PLACE)
JUVENILE NOGI, OPEN, BLUE – HANNAH SHEPHERD (2ND PLACE)
JUVENILE GI, FEATHER, WHITE – MADISON-STAR MELCHOR (1ST PLACE)
JUVENILE GI, MIDDLE, BLUE – HENRY SLISZ (2ND PLACE)
JUVENILE GI, OPEN, BLUE – HENRY SLISZ (3RD PLACE)
JUVENILE GI, LIGHT, BLUE – HANNAH SHEPHERD (2ND PLACE)
JUVENILE GI, OPEN, BLUE – HANNAH SHEPHERD (1ST PLACE)
JUVENILE NOGI, LIGHT, BLUE – HANNAH SHEPHERD (2ND PLACE)
KIDS NOGI, LIGHT, GREY – ZARIA RANKIN (1ST PLACE)
KIDS NOGI, MEDIUM HEAVY, GREY – EVEREST LEYDECKER (2ND PLACE)
KIDS GI, SUPER HEAVY, WHITE – JP FABEY (3RD PLACE)
KIDS GI, LIGHT, GREY – ZARIA RANKIN (1ST PLACE)
KIDS GI, MEDIUM HEAVY, GREY – EVEREST LEYDECKER (1ST PLACE)

NAGA EUROPA, OCTOBER 15 2016
NOGI, BEGINNER – BRYCE FITZGERALD (1ST PLACE)
NOGI, INTERMEDIATE – BRYCE FITZGERALD (1ST PLACE)
GI, WHITE – BRYCE FITZGERALD (1ST PLACE)
NOGI, BEGINNER – BRAYDON FITZGERALD (1ST PLACE)
NOGI, BEGINNER – BRAYDON FITZGERALD (2ND PLACE, HEAVIER WEIGHT CLASS)
GI, BEGINNER – BRAYDON FITZGERALD (1ST PLACE)
NOGI, INTERMEDIATE – KAYDON FITZGERALD (2ND PLACE)
GI, WHITE – KAYDON FITZGERALD (2ND PLACE)
NOGI, BEGINNER – LUKE FITZGERALD (1ST PLACE)
GI, WHITE – LUKE FITZGERALD (1ST PLACE)
NOGI, BEGINNER – BRAYLON FITZGERALD (1ST PLACE)
GI, WHITE – BRAYLON FITZGERALD (1ST PLACE)

WARRIOR CHALLENGE, OCTOBER 22 2016
ADULT NOGI, MIDDLE, AMATEUR SUBMISSION ONLY – PHIL VINCENT (2ND PLACE)
MASTERS NOGI, MIDDLE, AMATEUR SUBMISSION ONLY – FREDDY JIMENEZ (1ST PLACE)

MASTERS CUP, DECEMBER 10 2016
MASTERS 1, HEAVY, WHITE – BENJAMIN STODGHILL (1ST PLACE)
MASTERS 1, SUPER HEAVY, WHITE – MICHAEL RANKIN (1ST PLACE)
MASTERS 1, ULTRA HEAVY, WHITE – MARCUS WLKER (1ST PLACE)
MASTERS 2, LIGHT, WHITE – JOEY HOREL (3RD PLACE)
MASTERS 2, MEDIUM HEAVY, WHITE – GIANCARLO MATEUS (1ST PLACE)
MASTERS 2, SUPER HEAVY, WHITE – TIM DAVENPORT (3RD PLACE)
MASTERS 3, MIDDLE, WHITE – RAVI PUROHIT (3RD PLACE)
MASTERS FEMALE, SUPER HEAVY, WHITE – DEANNA HOOPER (3RD PLACE)
MASTERS 1, MIDDLE, BLUE – ALLEN SHERRER (3RD PLACE)
MASTERS 3, HEAVY, BLUE – SERGIY KLOKOV (3RD PLACE)
MASTERS FEMALE, LIGHT, BLUE – ANGELA SHEPHERD (1ST PLACE)
MASTERS 1, LIGHT, PURPLE – BRANDON HARRIS (2ND PLACE)
MASTERS 1, MIDDLE, PURPLE – ALFREDO JIMENEZ (1ST PLACE)
MASTERS 2, MIDDLE, PURPLE – JOSEPH MANCHAK (2ND PLACE)
MASTERS 2, MIDDLE, PURPLE – DAVID HOOPES (3RD PLACE)
MASTERS 3, SUPER HEAVY, PURPLE – ALI ESKANDAR (3RD PLACE)
MASTERS 3, HEAVY, PURPLE – PIET JAN DE BRUIN (3RD PLACE)
MASTERS 1, OPEN, PURPLE – BRANDON HARRIS (3RD PLACE)
MASTERS 2, OPEN, PURPLE – JOSEPH MANCHAK (2ND PLACE)